Kiedy marzymy, pewnie często myślimy o posiadaniu eleganckiego domu jednorodzinnego – cóż, większość osób w naszym kraju niestety musi akceptować życie w typowym bloku. Chociaż oczywiście i bloki mieszkaniowe mają dużo zalet, np. są najczęściej bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem, nie jest zbyt daleko do przychodni albo marketów. Jednak może się skupmy na tym jak musi prezentować się tak naprawdę nasz dom. W końcu nie jest tak, że autentycznie wszyscy jesteśmy automatycznie skazani na mieszkanie w bloku. Sporo osób ma możliwość wprowadzić się do własnego domu (Czerwone pośladki pingpongistki).

Generalnie to jest tak, iż jeśli chcielibyśmy być zadowoleni z własnego domu, w żadnym razie nie powinniśmy zapomnieć o trzech najważniejszych kwestiach.

– Porządny projekt architektoniczny. Naprawdę nie powinniśmy szukać większych oszczędności w tym temacie, ponieważ w większości przypadków solidny architekt potrafi wycenić swoje usługi. Takie są realia.

– Standard materiałów budowlanych oraz wykończeniowych: zatem nie ma większego sensu w tym by zawzięcie szukać tanich materiałów, to kompletnie pozbawione sensu.

– Ekipa budowlana. Na polskim rynku działa dużo porządnych firm budowlanych, ale na nieszczęście nie jest za bardzo ciężko o specjalistów od fuszerki.